• W marcu odbyły się w naszej szkole projekty edukacyjne z doradztwa zawodowego na temat:

- Moje mocne strony dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III, w czasie którego uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności z recytacji, śpiewu, tańca, sportu  oraz zdolności plastyczne.

- Moje plany edukacyjno – zawodowe dla klas IV-VI, w czasie którego uczniowie przedstawili swoje plany na przyszłość i zaprezentowali podjęte decyzje edukacyjno-zawodowe, przygotowując  albumy, plakaty oraz prezentacje multimedialne, w których wskazali wybór przyszłej szkoły ponadpodstawowej i szkoły wyższej.

Podczas prezentacji projektów uczniowie wykorzystali laptop, a sam projekt udokumentowali, wykonując zdjęcia aparatem fotograficznym.

• W marcu uczniowie z klasy III na zajęciach rozwijających z robotyki zmagali się z klockami LEGO Education Spice. Budowali i programowali schematy wybranych przez siebie projektów. Wykazali się niezwykłą pomysłowością i zaangażowaniem w tym działaniu.W marcu uczniowie z klasy III na zajęciach rozwijających z robotyki zmagali się z klockami LEGO Education Spice. Budowali i programowali schematy wybranych przez siebie projektów. Wykazali się niezwykłą pomysłowością i zaangażowaniem w tym działaniu.

• Szkolenie dla Rodziców

• Drodzy Rodzice,

zachęcamy do zapozniania się z pismem załączonym poniżej oraz do wzięcia udziału w szkoleniu "Walka z depresją u dzieci i młodzieży w województwie mazowieckim", które odbędzie się dnia 08.02.2024 r. w godzinach 10.00-12.45.

• W styczniu w ramach zajęć z programowania i robotyki uczniowie klasy VI rozwijają swoje umiejętności programowania  wykorzystując zasoby Klocków LEGO - Education Spike z projektu #LaboratoriaPrzyszłości. Uczniowie wykonują już własne konstrukcje i dokonują programowania swoich prac. Mają świetną zabawę i zdobywają wiele nowych, kreatywnych doświadczeń.

• Na przełomie września/października podczas zajęć z doradztwa zawodowego wykorzystano laptop, który posłużył do zaprezentowania prezentacji multimedialnych w trakcie realizacji tematów:

- w klasie VII: Moje style uczenia się i pracy; Umiejętności, kompetencje, kwalifikacje – co już mam, a czego potrzebuję; Zawody i profesje.

- w klasie VIII: Którą wybrać? Jak znaleźć w sobie siłę i spełniać marzenia?

Materiały zaprezentowane w wersji multimedialnej są ciekawsze dla uczniów, usystematyzowane, zobrazowane.

W listopadzie uczniowie klas VII-VIII zaprezentowali projekty z doradztwa zawodowego.

Uczniowie kl. VII w projekcie pt. Cały ja..., czyli co wiem o sobie samym (kompetencje, zdolności, zainteresowania) przedstawili szeroki wachlarz swoich umiejętności.

Uczniowie kl. VIII w projekcie pt. Ja jako... czyli moje predyspozycje zawodowe przedstawili specyfikę wielu interesujących zawodów.

W trakcie prezentacji projektu wykorzystali laptop, a sam projekt udokumentowali
            w pracy szkoły, wykonując zdjęcia aparatem fotograficznym.

Treści programowe z zakresu doradztwa zawodowego są realizowane także podczas innych zajęć, np. zajęć rozwijających z robotyki i programowania, w czasie których uczniowie poznają tajniki programowania – zawód programista.

• Zapraszamy do kursu e-learning! Hulajnogi czekają!

• Placówka Terenowa KRUS w Przasnyszu informuję, że po raz piąty Biuro Prewencji Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego uruchamia szkolenie dla najmłodszych mieszkańców wsi.

Dla 50 dzieci, które rozwiążą i prześlą do 6 listopada 2023 roku, do  Centrali Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego certyfikat potwierdzający ukończenie kursu e-learningowego pt. "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy" wraz z formularzem zgłoszeniowym, będą rozlosowane hulajnogi.

Działanie jest skierowane do dzieci urodzonych w latach 2009-2017. Zasady przyznawania nagród zostały zamieszczone na stronie internetowej http://www.prewencja.krus.gov.pl/l .

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ojca Honoriusza Kowalczyka w Duczyminie informuje, iż uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie dnia 4 września 2023 r. (poniedziałek) według następującego planu:

godz. 9.00 - Msza Święta,

godz. 10.00 - spotkanie na hali sportowej w budynku szkoły.

Autobus z poszczególnych przystanków odjedzie o godzinę poźniej, niż odjeżdza w dni nauki szkolnej, kiedy dociera do szkoły na godzinę 8.00.

• W maju uczniowie klasy VI zaprosili uczniów z oddziału przedszkolnego na zajęcia rozwijające, aby pokazać zasób klocków LEGO Education SPIKE. Młodsi wraz ze swoją Panią Renatą Hetman z wielkim zaangażowaniem brali udział w zajęciach. A za aktywność otrzymali skromne upominki wydrukowane w drukarce 3D. Były to niezapomniane zajęcia, dały wiele radości zarówno maluchom, jak i uczniom klasy VI.