Rok szkolny 2024/2025
Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno – wychowawczych
Wraz z rozpoczęciem Nowego Roku Szkolnego 2024/2025 zadzwonił pierwszy dzwonek, pojawili się nowi nauczyciele, nowe przedmioty i nowe wyzwania, ale jak to powiedział nasz gość zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Chorzele Pan Michał Wiśnicki, nic nie jest nam straszne, bo już za niespełna 10 miesięcy będą wakacje. Na twarzach uczniów, rodziców, ale również nauczycieli pojawił się uśmiech, bo to przecież wcale nie jest długo. Na ten rok szkolny naszym uczniom życzymy samych sukcesów, wysokich osiągnięć zarówno w nauce, jak i w sporcie i wszelkich konkursach
SPOTKANIE Z POLICJANTEM
11 września 2024 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-VIII z policjantem. Pan młodszy aspirant Jakub Klimczak wyświetlił film oraz przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze. Dzięki cennym wskazówkom wszyscy uczniowie mogli przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.
Ponadto uczniowie klasy pierwszej otrzymali odblaski, dzięki którym będą bardziej widoczni na drodze. Na koniec Pani Dyrektor Izabela Strzelecka podziękowała za przybycie i cenne wskazówki.
Światowy Dzień Pierwszej Pomocy
W dniach 10-13.09.2024r. odbyły się w naszej szkole zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Zostały one zorganizowane przez koordynatora do spraw bezpieczeństwa w klasach IV-VIII szkoły podstawowej w ramach Światowego Dnia Pierwszej pomocy, który w tym roku przypada na 14 września. Nauka pierwszej pomocy to cenna umiejętność, która ratuje zdrowie i życie ludzi. Uczniowie ćwiczyli na fantomie resuscytację krążeniowo-oddechową, układanie w pozycji bezpiecznej, a także jak postępować, gdy osoba się zakrztusi. Oglądali również filmy związane z tematyką pierwszej pomocy.
Międzynarodowy Dzień Kropki
W dniu 15 września 2024r. - wychowawcy klas I – III SP i Oddziałów przedszkolnych wraz ze swoimi wychowankami włączyli się w akcję Międzynarodowy Dzień Kropki.
CYRK ,,SZOK"
17 września 2024 r. mieliśmy okazję gościć w naszej szkole cyrk „Szok”. Dwóch artystów sprawiło, że cała publiczność szkolna bawiła się doskonale. Obejrzeliśmy ciekawy program artystyczny. Wybrani przez artystów uczniowie nie tylko mieli okazję podziwiać triki cyrkowe, ale także wzięli czynny udział w realizacji niektórych zadań. Pełni zapału, z różnym skutkiem próbowali dotrzymać kroku zawodowcom, co często wzbudzało ogólną radość. Wszystkim obecnym dopisywał dobry humor. Były również pokazy akrobacji i iluzji.
Wspaniały występ dostarczył wszystkim zebranym mnóstwo miłych wrażeń i przeżyć. Uczestnicy gromkimi brawami podziękowali za niezwykłe widowisko.
Akcja głośnego czytania książek
18 września 2024r. w ramach comiesięcznych spotkań z ciekawymi ludźmi pani Magdalena Topham psycholog pracujący w Publicznej Szkole Podstawowej im. Ojca Honoriusza Kowalczyka w Duczyminie, wzięła aktywny udział w akcji głośnego czytania uczniom klas 0-III naszej szkoły.
Działania biblioteka szkolna zrealizowała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025.
Zbiórka dla ludzi dotkniętych powodzią
My też pomagamy. Tak, jak nasza gmina, włączyliśmy się do zbiórki dla osób dotkniętych powodzią organizowanej przez Stowarzyszenie Arena Dobra. DZIĘKUJEMY
Informacje na temat krztuśca
W dniach 18-19. 09. 2024r. przekazane zostały uczniom naszej szkoły informacje na temat krztuśca, grupy ptaków oraz programu szczepień przeciw wirusom HPV. Uczniowie oglądali filmy, a także odbyły się pogadanki na temat zakażenia, objawów oraz powikłań będących następstwem tych chorób, a także szczepień. Wszelkie niezbędne materiały do przekazania informacji uczniom zostały przekazane przez Państwową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Przasnyszu. Szkolny koordynator- pani A. Pyszna
Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego
W dniu 18.09.2024r. odbyły się w naszej szkole wybory do Rady Samorządu uczniowskiego. Organizatorki to panie A. Rejs – Smolińska i p. B. Sałkowska – Olber
Zbiórka charytatywna
W dniach 17- 20 września 2024 r. uczniowie naszej szkoły razem z pomocą rodziców stanęli na wysokości zadania i z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w zbiórkę charytatywną dla Pani Agnieszki Sieruty. Zebraliśmy kilka worków maskotek oraz mnóstwo książek W naszej szkole zachęcano również rodziców do zbiorki elektrośmieci na ten cel.
Dzień przedszkolaka
20 września 2024 r. świętowaliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzieci z oddziałów przedszkolnych bardzo aktywnie uczestniczyły w tym dniu. Chętnie lepiły ciastolinę i wykonywały zadania sprawnościowe. Dużą atrakcją była chusta animacyjna, która stała się centrum radosnych aktywności. Kolejnym punktem były konkurencje na spostrzegawczość i szybkość. Na koniec, chcąc uczcić ten dzień każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom przedszkolaka.
Ten dzień okazał się być pełen radości, zabawy i niezapomnianych chwil. To doskonała okazja, by docenić dziecięcą beztroskę oraz radość z wspólnego odkrywania świata. Atrakcje przygotowały panie: Marzena Jagaczewska, Iwona Siwowska.
Na straży czystej ziemi
W dniach 16-23 września nasza szkoła wzięła udział w XXXI edycji Sprzątania Świata. Przed wyjściem w teren uczniowie przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po publicznych drogach, sposoby segregacji śmieci oraz poznali główne cele, które przyświecają tej akcji. Mamy nadzieję, że ilość śmieci będzie się zmniejszać, a nasze otoczenie będzie piękne i przyjazne dla wszystkich.
Dzień małego przyrodnika w Parku Nauki Torus
25 września 2024 roku uczniowie klas I-III wzięli udział w wycieczce do Ciechanowa, gdzie bawili się w Parku Nauki Torus.
Przeprowadzali eksperymenty, wykonywali doświadczenia oraz poprzez zabawę odkrywali tajniki świata.
To była ciekawa lekcja przyrody,która dostarczyła nam mnóstwa przeżyć i emocji- nauka przez doświadczenie i zabawę.
Wycieczkę zorganizowała pani Teresa Niska. Opiekę sprawowały :pani Elżbieta Lorenc i pani Wiesława Anielak.
Światowy Dzień Książki
25 września 2024r. w ramach akcji Światowy Dzień Książki przez cały rok członkowie RSU oraz uczennice pracujące w aktywie bibliotecznym głośno czytały książki przedszkolakom.
Działania biblioteka szkolna zrealizowała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025.
Organizatorem akcji jest pani Anna Bożena Pyszna.
Powiatowe zawody w piłkę nożną
W dniu 26 września 2024r. odbyły się powiatowe zawody w piłkę nożną. Naszą szkołę godnie reprezentowały dziewczęta z klas IV-VI w składzie: Ewa Lipowska, Lena Lipowska, Maja Kwiatek, Alicja Dąbrowska, Natalia Sylwestrzak, Lena Marchewka.
Dziewczęta dzielnie walczyły o podium, ale niestety nie udało się go zdobyć. Zajęcie IV miejsca w powiecie to i tak ogromny sukces- gratulacje.
Opiekunem był pan Kamil Sędrowski
Światowy Dzień Jabłka
Ten dzień poświęciliśmy rumianym, zielonym, czerwonym, żółtym jabłuszkom. Odbyliśmy pogadanki o bezcennych walorach smakowych i kulinarnych oraz dzieci wykonały prace plastyczno- techniczne przedstawiające dzisiejszego bohatera- JABŁKO
Entliczek-pentliczek, czerwony stoliczek,
A na tym stoliczku pleciony koszyczek,
W koszyczku jabłuszko, w jabłuszku robaczek,
A na tym robaczku zielony kubraczek.
Powiada robaczek: „I dziadek, i babka,
I ojciec, i matka jadali wciąż jabłka,
A ja już nie mogę! Już dosyć! Już basta!
Mam chęć na befsztyczek!” I poszedł do miasta.
Szedł tydzień, a jednak nie zmienił zamiaru,
Gdy znalazł się w mieście, poleciał do baru.
Są w barach – wiadomo – zwyczaje utarte:
Podchodzi doń kelner, podaje mu kartę,
A w karcie – okropność! – przyznacie to sami:
Jest zupa jabłkowa i knedle z jabłkami,
Duszone są jabłka, pieczone są jabłka
I z jabłek szarlotka, i komput [placek], i babka!
No, widzisz, robaczku! I gdzie twój befsztyczek?
Entliczek-pentliczek, czerwony stoliczek.
Jan Brzechwa
Akcję zorganizowała pani Teresa Niska
Europejski Dzień Języków
26 września 2024r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Uczniowie młodszych klas poznawali, jak brzmią niektóre wyrazy w różnych językach. Uczniowie klas VI-VIII przygotowali projekty, w których prezentowali powitania oraz podstawowe wyrazy w wybranym języku. Także uczniowie klas IV-VIII sprawdzali siebie w łamańcach językowych, quizach oraz śpiewaniu karaoke.
To był dzień przepełniony mnóstwem wrażeń. Wszyscy mogli przekonać się jaki nasz świat jest różnorodny i wart poznania.
Organizatorem była pani Nataliya Lokhvytska i pani Marzena Szyjka
Zawody w indywidualnych biegach przełajowych
Na Stadionie Miejskim w Chorzelach dnia 28.09.2024r. odbyły się zawody w indywidualnych biegach przełajowych.
W zawodach brało udział 14 uczniów i połowa z nich awansowała na szczebel powiatowy.
Awans otrzymali:
Alicja Dąbrowska - IV klasa
Szymon Urban - IV klasa
Gabriel Piórkowski - V klasa
Ewa Lipowska - VI klasa
Lena Lipowska - VI klasa
Aleksandra Asztemborska - VII klasa
Marek Urban - VIII klasa
Pozostali zawodnicy, którzy dzielnie walczyli to: Igor Grabowski (kl. IV), Maja Kwiatek (kl. VI), Wojciech Mikołajki (kl. VI), Bartłomiej Połomski (kl. VI), Oliwia Kucińska (kl. VIII), Patryk Racławski (kl. VIII), Dawid Nidzgorski (kl. VIII).
Gratulacje dla wszystkich zawodników, a dla tych, którzy awansowali życzymy powodzenia w biegach powiatowych.
Opiekunem uczniów jest pan Kamil Sędrowski.
Debata „Nie bądź obojętny…, czyli o prawie dziecka do ochrony zdrowia psychicznego”
"Nie bądź obojętny..., czyli o prawie dziecka do ochrony zdrowia psychicznego" to temat debaty, która odbyła się 4 października 2024r.
Debata zorganizowana przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty skierowana była do uczniów klas VII-VIII oraz nauczycieli i szkolnych specjalistów. Jej celem było zwrócenie uwagi na ochronę i dobrostan psychiczny młodego człowieka, ponieważ jest to bardzo ważna kwestia w obecnych czas.
„Z Orlika na Stadion”
Turniej "Z Orlika Na Stadion" to wydarzenie sportowe, które ma na celu promocję aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz rozwój współpracy z lokalnymi szkołami i samorządami.
W takim wydarzeniu, które odbyło się na stadionie w Chorzelach w dniu 7 października, wzięli udział również uczniowie naszej szkoły.
A o to nasze osiągnięcia:
III miejsce - chłopcy u-13
III miejsce - dziewczęta u-15
IV miejsce - chłopcy u-15.
Opiekun pan Kamil Sędrowski.
Ślubowanie pierwszoklasistów
8 października 2024r. dzieci z klasy pierwszej zostały uroczyście przyjęte w szeregi uczniów naszej szkoły. W części artystycznej wykazały się znajomością praw i obowiązków ucznia. Zdobywając kolejne medale, udowodniły, że zasługują na miano ucznia. Po ślubowaniu pani dyrektor Izabela Strzelecka pasowała każde dziecko na ucznia. Piosenki, taniec i wiersze umilały nam czas. Na zakończenie pierwszaki otrzymały upominki z rąk pani Bożeny Łady- przewodniczącej Rady Rodziców. Jak zawsze nie zapomniał o nas Zarząd Limes Banku Spółdzielczego w Chorzelach . Pani wiceprezes Anna Kosak-Orzoł - wręczyła prezenty z logiem banku.
Potem nastąpiło pasowanie na czytelników biblioteki szkolnej i Filii Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Duczyminie.
Motywem przewodnim części artystycznej była podróż do świata bajek i baśni. Pierwszoklasiści wysłuchali próśb książki oraz poznali zasady obowiązujące w bibliotece.
Po tym nastąpił moment pasowania. Uczniowie klasy pierwszej złożyli wobec wszystkich zebranych uroczystą przysięgę. Następnie pani bibliotekarka wielką księgą pasowała uczniów na czytelników. Każdy otrzymał upominek z rąk pani Anny Pysznej oraz Katarzyny Piórkowskiej z Filii Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Duczyminie.
Na zakończenie rodzice podziękowali symbolicznym kwiatkiem pani dyrektor i pani wychowawczyni Elżbiecie Lorenc za przyjęcie uczniów oraz pasowanie.
To był niezapomniany dzień, który pozostanie na długo w naszych sercach.
Opiekunowie pani Elżbieta Lorenc i pani Anna Pyszna.
Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe
Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe odbyły się 9.10.2024r. na stadionie w Chorzelach. Naszą szkołę reprezentowały 4 drużyny. Chłopcy i dziewczęta z każdego rocznika, zaczynając od klasy IV, a kończąc na klasie VIII.
Konkurencja była ogromna, ponieważ startowało aż 12 zespołów z całego powiatu i mimo ducha walki, nie udało się stanąć na podium. Nasi uczniowie nie poddawali się i wywalczyli następujące miejsca:
Klasy IV-VI dziewcząt - VII miejsce
Klasy IV-VI chłopców - VIII miejsce
Klasy VII-VIII dziewcząt - VII miejsce
Klasy VII-VIII chłopców - XI miejsce.
Ogromne brawa za zaangażowanie i chęć walki w tak trudnych zawodach.
Opiekun pan Kamil Sędrowski.
Międzynarodowy Dzień Drzewa
10 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Drzewa.
W dniach od 7- 18 października nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w różnych przedsięwzięciach, które miały na celu pogłębienie wiedzy o drzewach. Wiemy, że bez drzew, bez lasów życie na Ziemi nie byłoby możliwe. Drzewa oczyszczają powietrze, filtrują wodę i zapobiegają erozji. Są buforem, który chroni życie na Ziemi przed zmianami klimatu. W dziuplach drzew żyją nietoperze, wiewiórki i wiele gatunków drobnych gryzoni. Drzewa to także doskonałe miejsc dla porostów i wielu grzybów.
Co my możemy zrobić dla naszych drzew?
Mamy wiele możliwości. Dwustronne drukowanie czy zapisywanie kartki papieru pomoże Ci ograniczyć zużywanie papieru we własnym zakresie. Sprawdzaj czy papier i inne produkty z drewna, które kupujesz są opatrzone logotypem (certyfikatem) FSC MIX – wspieranie odpowiedzialnego leśnictwa. Twój wkład znacznie ograniczy wycinanie drzew i pozytywnie wpłynie na gospodarkę drzewną.
Opiekunowie pani Teresa Niska, Iwona Siwowska, Marzena Jagaczewska i Magdalena Karwacka.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
11 października 2024 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor, która powitała wszystkich nauczycieli emerytowanych oraz przedstawicieli Rady Rodziców, obecnych na uroczystości. W swoim przemówieniu Pani Dyrektor złożyła serdeczne życzenia oraz wyraziła wdzięczność wobec nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji.
Podczas akademii uczniowie w montażu słowno – muzycznym przedstawili zabawne sytuacje z życia szkoły oraz uświetnili tę uroczystość pięknymi występami tanecznymi.
W podziękowaniu za przykładne wykonywanie obowiązków oraz aktywne uczestnictwo w realizacji zadań dydaktyczno-wychowawczych i organizacyjnych p. dyrektor Izabela Strzelecka wręczyła nauczycielom i pracownikom obsługi Nagrody Dyrektora.
Na koniec Pani dyrektor tradycyjne ogłosiła wyniki wyborów Samorządu Uczniowskiego oraz opiekunów na nowy rok szkolny.
Opiekonowie pani Agnieszka Rejs-Smolińska, pani Beata Sałkowska-Olber, pani Elżbieta Lorenc i pan Kamil Sędrowski.
Comiesięczne czytanie
16 października 2024r. w ramach comiesięcznych spotkań z ciekawymi ludźmi Pani Wiesława Anielak - pedagog specjalny oraz nauczyciel pracujący w naszej szkole, wzięła udział w akcji głośnego czytania książek uczniom klas 0-III.
Działania biblioteka szkolna zrealizowała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025.
Opiekun pani Anna Pyszna.
BohaterON
Nasza szkoła przystąpiła do programu "BohaterON" i "Młode Głowy w Twojej Szkole 2024". W klasach IV-VIII na lekcjach historii zostały przeprowadzone zajęcia poświęcone pamięci o Powstaniu Warszawskim i jego uczestnikach. W tegorocznej edycji przypadającej w roku okrągłej, 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, BohaterON, połączył się z projektem "Młode Głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznyym". Celem było połączenie wiedzy historycznej z tematami ważnymi dla współczesnych młodych ludzi i zadbaniem o ich dobrostan emocjonalny. uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej dodatkowo przygotowali również wpisy pamięci, podziękowania na stronie dumni z powstańców.
Udział w tym projekcie ma na celu promocję dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach II wojny światowej, którzy wykazywali się patriotyczną postawą i stały się wzorami do naśladowania.
Opiekun pani Anna Pyszna.
Międzypowiatowe Indywidualne biegi Przełajowe
18 października 2024r odbyły się zawody Międzypowiatowe w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Ostrołęce. Naszą szkołę reprezentował Marek Urban uczeń kl. VIII, który jako jedyny awansował na tak wysoki szczebel. Marek rywalizował dzielnie z dużą, 60 osobową grupą uczestników i ostatecznie zajął 43 miejsce.
Opiekun pan Kamil Sędrowski.
Konkurs czytelniczy
W dniu 18 października 2024r. biblioteka szkolna, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zorganizowała konkurs czytelniczy ze znajomości książki C. S. Lewis pt. "Opowieści z Narnii Lew, Czarownica i stara szafa." konkurs przygotowany był dla uczniów klas V-VI szkoły podstawowej. Wzięło w nim udział 16 osób. Zadaniem uczniów było udzielenie odpowiedzi na 30 pytań.
Wśród uczestników:
I miejsce zajęła - Ewelina Kilian kl. VI,
II miejsce - Kacper Rybacki kl. VI,
III miejsce - Ewa Lipowska k. VI.
Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Opiekunowie pani Agnieszka Rejs-Smolińska i pani Anna Pyszna.
ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI PRZEZ CAŁY ROK
Dnia 23 października 2024r. w ramach akcji Światowy Dzień Książki przez cały rok członkowie RSU oraz uczennice pracujące w aktywie bibliotecznym głośno czytały książki przedszkolakom.
Działanie zostało zrealizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025. Akcję koordynowała p. Anna Pyszna.
XIX GMINNY FESTIWAL PIOSENKI HARCERSKIEJ
25 października 2024r. w Ośrodku Upowszechniania Kultury w Chorzelach odbył się XIX Gminny Festiwal Piosenki Harcerskiej, w czasie którego nasi uczniowie „wyśpiewali” wiele wysokich miejsc.
W kategorii przedszkola i oddziały przedszkolne:
II miejsce - zespół Muchomorki (4/5-latki), opiekun p. Iwona Siwowska,
III miejsce - zespół Promyki (6-latki), opiekun p. Marzena Jagaczewska.
W kategorii klasy I-III:
III miejsce - zespół Wesołe Nutki (kl. II), opiekun p. Marzena Jagaczewska,
III miejsce - zespół Wesołe nutki (kl. III), opiekun p. Wiesława Anielak.
Zespół Wesoła gromada (kl. I), opiekun p. Elżbieta Lorenc, otrzymał dyplomy za udział.
Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
ZAWODY W PIŁCE RĘCZNEJ – ETAP GMINNY
W dniach 26-27 października 2024r. na hali sportowej w Chorzelach odbyły się gminne zawody w piłce ręcznej. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy i dziewczęta z klas IV-VIII. Zarówno w młodszej, jak i w starszej grupie wiekowej nasze drużyny zakwalifikowały się do etapu powiatowego.
II miejsce i awans do powiatu zdobyły dziewczęta z klas IV-VI,
II miejsce i awans do powiatu zdobyły dziewczęta z klas VII-VIII,
II miejsce i awans do powiatu zdobyli chłopcy z klas VII-VIII.
Opiekunem uczniów był p. Kamil Sędrowski.
XXXI GMINNY KONKURS RECYTATORSKI
W dniach 29-30 października 2024r. w Ośrodku Upowszechniania Kultury w Chorzelach odbył się XXXI Gminny Konkurs Recytatorski.
Wyniki naszych uczniów przedstawiają się następująco:
W kategorii przedszkola i oddziały przedszkolne:
I miejsce - Lena Maliszewska (4/5-latki), opiekun: p. Iwona Siwowska,
III miejsce - Maja Pietrzak (4/5-latki), opiekun: p. Iwona Siwowska,
III miejsce - Magdalena Tańska (6-latki), opiekun: p. Marzena Jagaczewska,
Wyróżnienie: Sylwia Asztemborska (6-latki), Lena Mikołajska (6-latki), opiekun: p. Marzena Jagaczewska.
W kategorii szkoły podstawowe klasy I-III:
III miejsce - Amelia Kwiatek, kl. III, opiekun: p. Wiesława Anielak,
III miejsce - Zuzanna Łada, kl. III, opiekun: p. Wiesława Anielak,
Wyróżnienie: Alan Bunalski, kl. II, Julia Kawiecka kl. II, opiekun: p. Teresa Niska,
Udział: Natalia Sędrowska, kl. I, Patrycja Rybacka kl. I, opiekun: p. Elżbieta Lorenc.
W kategorii szkoły podstawowe klasy IV-VI:
I miejsce - Igor Grabowski, kl. IV, opiekun: p. Agnieszka Rejs-Smolińska,
III miejsce - Szymon Urban, kl. IV, opiekun: p. Agnieszka Rejs-Smolińska,
Udział: Aleksandra Kłodowska, kl. V, opiekun: p. Elżbieta Lorenc.
W kategorii szkoły podstawowe klasy VII-VIII:
I miejsce - Maja Zielich, kl. VII, opiekun: p. Agnieszka Rejs-Smolińska,
I miejsce - Alicja Łapińska, kl. VIII , opiekun: p. Agnieszka Rejs-Smolińska.
WIELKIE GRATULACJE!!!
I GMINNY KONKURS PLASTYCZNY PT. PORTRET ULUBIONEGO NAUCZYCIELA
Dnia 30 października 2024r. w naszej szkole odbyło się wręczenie dyplomów i słodkich upominków za udział w I Gminnym Konkursie Plastycznym pt. Portret ulubionego nauczyciela zorganizowanym przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Chorzelach.
Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:
Kategoria: klasy I-III:
III miejsce: Martyna Perdion, klasa II, opiekun: p. Marzena Jagaczewska.
Kategoria: klasy IV-VI:
III miejsce: Oskar Antosiak, klasa VI, opiekun: p. Małgorzata Bączek.
Kategoria: klasy VII-VIII:
II miejsce: Anna Nachtygal, klasa VII, opiekun: p. Małgorzata Bączek,
III miejsce: Aleksandra Asztemborska, klasa VII, opiekun: Małgorzata Bączek.
Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
AKCJA ZNICZ
W dniach 21-31 paździenika 2024r. z inicjatywy Rady Samorządu Uczniowskiego przeprowadzono w szkole akcję Znicz, czyli zbiórkę zniczy na groby zapomniane. Zebrane znicze zostały zaniesione na cmentarz w Duczyminie i zapalone na opuszczonych grobach przed dniem Wszystkich Świętych.
Poza tym uczniowie klas VI-VIII posprzątali na cmentarzu parafialnym Grób Nieznanego Żołnierza oraz wszystkie zapomniane groby.
SPEKTAKL CZAROWNICA PRÓCHNICA I DOKTOR CZYŚCIZĄBEK
Czarownica Próchnica i doktor Czyściząbek to tytuł spektaklu profilaktycznego, który mogliśmy zobaczyć 31 października 2024r. Właśnie tego dnia odwiedził nas Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja "MAGIK", który przedstawił nam, co się dzieje, gdy nie dbamy o swoje zdrowie, jemy niezdrowo i nie chodzimy do stomatologa.
Nasi uczniowie z kl. 0-IV bawili się świetnie. Było sporo śmiechu, zabawy i nauki. Mamy nadzieję, że nauki doktor Czyściząbek pomogą nie tylko czarownicy, ale również naszym widzom przezwyciężyć strach przed wizytą u stomatologa, a przede wszystkim promować zdrowy tryb życia.
MUSICAL TIRTI TIST W PRZESTRZENI
05 listopada 2024r. uczniowie klas 0-III wraz z opiekunami: p. Iwona Siwowską, p. Marzeną Jagaczewską, p. Martą Kwiatkowską, p. Elżbietą Lorenc, p. Wiesławą Anielak, p. Sandrą Orzoł wybrali się do Chorzel na musical Tirti Tist w przestrzeni. Była to wciągająca muzyczna historia o przygodach świecącego ufoludka Tirti Tista, który przemierza nieskończoną przestrzeń kosmiczną w poszukiwaniu nowego domu. Razem z siostrami Wandą i Zośką, które były świadkami rozbicia się statku kosmicznego na Ziemi, wzięliśmy udział w lekcji, podczas której Tirti Tist wytłumaczył nam między innymi dlaczego Księżyc świeci. Uczniowie mieli okazję zostać planetami i poznać działanie Układu Słonecznego, a także odwiedzić nie tylko Ziemię z przyszłości, ale i Marsa, na którym Astronautka wraz z Marsosmokiem prowadzili akcję ożywiania środowiska Czerwonej Planety.
Po spektaklu dzieci wspólnie z aktorami świetnie bawili się przy muzyce, tańcząc wspólnie różne układy taneczne.
Musical został zorganizowany przez Ośrodek Upowszechniania Kultury w Chorzelach w ramach cyklu spotkań teatralnych dla mieszkańców Miasta i Gminy Chorzele oraz okolicznych gmin pod nazwą Jesienne spotkania z teatrem.
WYCIECZKA DO CHORZEL: URZĄD MIASTA I GMINY CHORZELE, #WIRTUALNY CHEŁMOŃSKI
W dniu 07 listopada 2024r. uczniowie klas V-VIII wraz z opiekunami: p. Anną Pyszną, p. Agnieszką Rejs-Smolińską, p. Anną Drubkowską, p. Sandrą Orzoł wybrali się na wycieczkę do Chorzel. Odwiedzili Urząd Miasta i Gminy Chorzele, gdzie poznali zakres obowiązków pracowników administracji publicznej oraz zapoznali się ze strukturą organizacyjną Urzędu.
Następnie uczniowie udali się na wystawę VR poświęconą twórczości Józefa Chełmońskiego, w czasie której odbyli multimedialną podróż po dziełach Chełmońskiego oraz poznali Jego życie i twórczość. Uczniowie to niesamowite widowisko mogli obejrzeć w ramach projektu Tydzień VR z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Chorzelach.
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
08 listopada 2024r. o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna przystąpiła do odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji Szkoła do hymnu.
Następnie odbył się uroczysty apel upamiętniający 106. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie w montażu słowno-muzycznym uczcili naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.
Apel przygotowały: p. Agnieszka Rejs-Smolińska, p. Anna Drubkowska, oprawa muzyczna: p. Monika Dzieżyk.
SPOTKANIE AUTORSKIE
Z PANEM PRZEMYSŁAWEM JAKÓBCZYKIEM
Dnia 13 listopada 2024r. odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z panem Przemysławem Jakóbczykiem, pisarzem i prezesem Fundacji Akademii Samodzielności. Podczas spotkania autor interesująco przedstawił cały proces powstawania książki. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega specyfika pracy pisarza, jak długo powstaje książka, kto to jest ilustrator, grafik, wydawca, recenzent, i kto robi korektę książki.
Autor zaprezentował także swoje pozycje książkowe: „Księga samodzielności, czyli przygody Zuzy na bezludnej wyspie” – tom 1, „Księga samodzielności, czyli Zuza w tarapatach” – tom 2, „Księga samodzielności, czyli Zuza w krainie kangurów” – tom 3. Książki opowiadają o przygodach nastoletniej dziewczynki i uczą jak poradzić sobie w ekstremalnych warunkach. Autor w niesamowity sposób łączy wątki przygodowe z praktyczną wiedzą survivalową.
Spotkanie było bardzo pouczające, zostało zorganizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025. Uczniowie mogli również zakupić książki z autografem pisarza.
Szkolnym koordynatorem działań jest p. Anna Pyszna.
XIV ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
15 listopada obchodziliśmy w naszej szkole XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Młodsi uczniowie oraz przedszkolaki kolorowali obrazki, wykonując przy tym proste obliczenia, a uczniowie klas IV-VIII rozwiązywali testy online, w których oprócz poprawnego wyniku tabliczki mnożenia liczył się czas. Rywalizacja była bardzo zacięta, liczyły się sekundy.
W tym roku szkolnym Mistrzami Tabliczki Mnożenia zostali:
Kacper Figurski - kl. IV, Szymon Urban - kl. IV, Ewa Lipowska - kl. VI, Aleksandra Asztemborska- kl. VII, Oliwia Kucińska - kl. VIII. Gratulujemy zwycięzcom.
Szkolnym organizatorem jest p. Beata Sałkowska-Olber.
POWIATOWE MISTRZOSTWA W PIŁCE RĘCZNEJ
17 listopada 2024r. na hali sportowej w Chorzelach odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Ręcznej.
Nasi chłopcy osiągnęli bardzo dobry wynik i zajęli V miejsce w powiecie.
Skład drużyny: Wiktor Nasiadka, Dawid Nidzgorski, Patryk Racławski, Marek Urban, Mateusz Leśnikowski, Wojciech Mikołajski, Bartosz Połomski, Szymon Urban.
Opiekun p. Kamil Sędrowski.
KAMPANIA DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY
Nasza szkoła wzięła udział w Kampanii Dzieciństwo bez Przemocy mającej na celu przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce. Kampania realizowana jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci. Dzięki podjętej inicjatywie edukacyjnej naszą szkołę można zobaczyć na mapie szkół, które uczestniczyły tej kampanii.
19 listopada 2024r. obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy, dlatego zostały przeprowadzone przez wychowawców, pedagogów oraz psychologa zajęcia na temat zapobiegania przemocy, a na dolnym korytarzu można było obejrzeć gazetkę poświęconą tej tematyce.
Głównymi celami tej kampanii jest uwrażliwianie społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci w Polsce, wspieranie ludzi w reagowaniu na przemoc wobec dzieci, promowanie idei uważnego rodzicielstwa oraz promocję systemowych rozwiązań na rzecz ochrony dzieci przed krzywdzeniem.
Szkolnymi koordynatorami kampanii są p. Iwona Siwowska i p. Anna Pyszna.
ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI
19 listopada 2024r. w ramach akcji Światowy Dzień Książki przez cały rok członkowie RSU głośno czytali książki przedszkolakom.
Działania biblioteka szkolna zrealizowała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025.
Szkolnym koordynatorem działań jest p. Anna Pyszna.
POWIATOWE MISTRZOSTWA W PIŁCE RĘCZNEJ
19 listopada 2024r. na hali sportowej w Przasnyszu odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Ręcznej dziewcząt. Nasze uczennice z klas IV-VI zajęły VI miejsce w powiecie.
Skład drużyny: Ewa Lipowska, Lena Lipowska, Maja Kwiatek, Natalia Sylwestrzak, Alicja Dąbrowska, Milena Domżalska, Amelia Kwiatek.
Opiekun p. Kamil Sędrowski.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF 2024
20 listopada nasza szkoła przystąpiła do akcji edukacyjnej Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2024. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami, jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na całym świecie, ubrali się na niebiesko. We wszystkich oddziałach przeprowadzono zajęcia dotyczące praw dziecka. Uczniowie kolorowali obrazki i wykonywali różne zadania związane z tą tematyką. Dzieci z młodszych grup zaśpiewały piosenkę. Wszyscy byli bardzo zaangażowani w przebieg tak ważnego dla dzieci dnia.
Szkolnym organizatorem kampanii jest p. Iwona Siwowska.
ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
21 listopada 2024 r. biblioteka szkolna wraz z RSU oraz wychowawcami klas 0-III szkoły podstawowej przygotowała obchody Światowego Dnia Życzliwości. W tym dniu przeprowadzone zostały pogadanki z uczniami na temat sposobów okazywania sobie życzliwości w szkole i na świecie. W dniu święta wszyscy się do siebie uśmiechali, każdy miał przypięty na ubrania – obowiązywał kolor żółty – emblemat w postaci uśmiechniętej buźki. Uczniowie klas 0-III mogli podarować koledze/ koleżance karteczkę z pozytywnym komentarzem. Przedszkolaki kolorowali emotikony z uśmiechniętą buźką.
Organizatorzy: p. Anna Pyszna, p. Agnieszka Rejs-Smolińska, p. Teresa Niska, p. Kamil Sędrowski.
PROJEKT KURPIOWSKIEJ ORGANIZACJI TURYSTYCZNEJ
,,CZYSTE POWIETRZE – JAK, PO CO I DLACZEGO?".
Nasza szkoła wzięła udział w projekcie Kurpiowskiej Organizacji Turystycznej przy wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego pn. ,,Czyste powietrze – jak, po co i dlaczego?".
Uczniowie poszerzali wiedzę na temat jakości powietrza i jego wpływu na zdrowie. Wprowadzono uczniów w tematykę zanieczyszczenia powietrza – przyczyn powstania smogu oraz sposobu przeciwdziałania zanieczyszczeniom. Poznali też stopnie wrażliwości porostów oraz mapy jakości powietrza.
Uczniowie sprawdzali również jakość powietrza i stwierdzili , że w okolicy naszej szkoły mamy CZYSTE POWIETRZE!
Realizacja projektu: p. Teresa Niska.
MIĘDZYNARODOWE ZAWODY MATEMATYCZNO-FIZYCZNE
NABOJ JUNIOR 2024
22 listopada uczniowie klasy VIII: Oliwia Maria Kucińska, Alicja Łapińska, Iwona Gadomska i Marek Urban wzięli udział w międzynarodowych zawodach matematyczno-fizycznych Naboj Junior 2024, przeprowadzonych w LO im. KEN w Przasnyszu.
Naboj to konkurs nietypowy dla czteroosobowych drużyn. Zawody trwały 120 minut, podczas których drużyny starały się rozwiązać jak najwięcej zadań. Uczestnicy z naszego regionu stawili czoła rówieśnikom z ponad 300 drużyn z Polski oraz drużynom z: Austrii, Belgii, Czech, Hiszpanii, Chorwacji, Holandii i Słowacji. Stan rywalizacji można było śledzić online w trakcie zawodów.
Choć nasi uczniowie nie stanęli na podium to sam udział w tego typu konkursie był niezwykłą przygodą.
Opiekunem uczniów jest p. Beata Sałkowska-Olber.
V EDYCJA AKCJI „PACZKA DLA DZIECIACZKA”
W dniach 21.10 - 25.11 RSU przeprowadziła zbiórkę słodyczy i materiałów edukacyjnych w ramach V edycji akcji ,,Paczka dla dzieciaczka". Dzięki zaangażowaniu uczniów i rodziców pomogliśmy przygotować świąteczne prezenty dla dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Czarni, Przasnyszu i OUK w Chorzelach.
W ramach działalności SKO zorganizowaliśmy zbiórkę pieniężną na rzecz lokalnej społeczności. W dniach 6, 14, 21 listopada odbyły się kiermasze ciast, z których zysk w wysokości 975,00 zł został przekazany na akcję PACZKA DLA DZIECIACZKA - kwotę tę przeznaczono na zakup słodyczy. Dziękujemy rodzicom za pyszne ciasta i wszystkim tym, dzięki którym akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Dnia 25 listopada 2024 r. biblioteka szkolna wraz z RSU oraz wychowawcami klas 0-III szkoły podstawowej przygotowała obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu Pani bibliotekarka przygotowała wystawkę książek o tematyce z misiem, a także gazetkę. Następnie członkowie RSU czytali młodszym kolegom i koleżankom fragmenty przygód Kubusia Puchatka.
Zadaniem uczniów klas 0-III było pokolorowanie prac, przedstawiających misie. Uczniowie mogli również zrobić sobie zdjęcia w misiowej ramce przygotowanej przez panią ze świetlicy szkolnej.
W tym dniu wszystkie misie małe i duże przybyły do szkoły i zasiadły wraz z uczniami klas 0-III w szkolnych ławkach.
XIX GMINNY KONKURS PLASTYCZNY „MOJE WAKACJE”
Dnia 26 listopada 2024 r. wręczono nagrody dla zwycięzców XIX Gminnego Konkursu Plastycznego pt. ,,Moje wakacje" zorganizowanego przez Ośrodek Upowszechniania Kultury w Chorzelach.
Kat. Przedszkola i oddziały przedszkolne:
I miejsce - Lena Mikołajska (6-latki), opiekun: p. Marzena Jagaczewska,
III miejsce - Gabriel Karwacki (4/5-latki), opiekun: p. Iwona Siwowska,
Wyróżnienie - Alicja Karwacka (6-latki), opiekun: p. Marzena Jagaczewska.
Kat. Szkoły Podstawowe - kl. I-III:
II miejsce - Marcel Rybacki (kl. III), Martyna Perdion (kl. II), opiekun: p. Marzena Jagaczewska,
Wyróżnienie - Marcel Burnos (kl. I), opiekun: p. Elżbieta Lorenc.
Kat. Szkoły Podstawowe kl. IV-VI:
II miejsce - Wojciech Mikołajski (kl. VI), opiekun: p. Małgorzata Bączek.
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
KONKURS PLASTYCZNY PT. „MIŚ – ULUBIONY BOHATER LITERACKI”
Dnia 26 listopada 2024 r. nastąpiło w naszej szkole rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Miś – ulubiony bohater literacki” zorganizowanego przez bibliotekę szkolną. Konkurs przygotowany był dla przedszkolaków. Wzięło w nim udział 14 osób. Konkurs został zorganizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025 wspólnie z Filią Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Duczymie.
I miejsce – Dawid Łączyński, Lena Mikołajska,
II miejsce – Gabriel Karwacki, Filip Perdion,
III miejsce – Iga Chmielińska, Mikołaj Chmieliński.
Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
Szkolnym organizatorem konkursu jest p. Anna Pyszna.
KONKURS PLASTYCZNY PT. „NAJPIĘKNIEJSZE BAŚNIE ANDERSENA”
Dnia 26 listopada 2024 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Najpiękniejsze baśnie Andersena” zorganizowanego przez bibliotekę szkolną. Konkurs przygotowany był dla uczniów klas 0-III szkoły podstawowej. Wzięło w nim udział 21 osób. Konkurs został zorganizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025 wspólnie z Filią Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Duczymie.
I miejsce – Natalia Rybacka kl. I, Maksymilian Makowski kl. III,
II miejsce – Miłosz Łoniewski kl. II, Marcel Rybacki kl. III,
III miejsce – Laura Dygnos kl. III, Marcel Zamielski kl. III, Oliwier Sztylc kl. III.
Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
Szkolnym organizatorem konkursu jest p. Anna Pyszna.
BAL BAŚNIOWY
Bal baśniowy w naszej szkole to był cudny bal. Przybyło na niego mnóstwo gości: królowie i księżniczki, policjanci i szeryfowie, motyle i smerfy, psi patrol i barbie, czerwony kapturek i śnieżka, cyganki i kot w butach, sportowcy i biedronki oraz wiele innych.
Zabawa była świetna, spędziliśmy wspólnie miło czas. Uczniowie w różnym wieku mieli możliwość integracji podczas udziału w zabawach i konkursach.
Tę wspaniałą uroczystość w dniu 27 listopada 2024r. przygotowało dla uczniów z oddziałów 0-III RSU wraz z biblioteką szkolną oraz wychowawcami tych oddziałów.
Bal odbył się w ramach Narodowego Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025.
Szkolnym koordynatorem balu jest p. Anna Pyszna.
ANDRZEJKI I DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń dzień ten miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.
Dziś tradycyjne andrzejki to ciekawy pomysł na zabawy z dziećmi. 29 listopada 2024 roku w zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły się dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie naszej szkoły. Siedząc w magicznym kręgu, dzieci zapoznały się z tradycjami andrzejkowymi, po czym wróżbom i przepowiedniom nie było końca. Każde dziecko miało możliwość poznania swojej wróżby na przyszłość, oczywiście z "przymrużeniem oka". Nie zabrakło ustawiania bucików i tradycyjnego lania wosku. Uczestnicy zabawy wróżyli sobie, przebijając szpilką papierowe serca z napisanymi imionami swojej przyszłej sympatii oraz losowali karteczki z nazwami zawodów. Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom wielu niezwykłych przeżyć oraz emocji i z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.
Natomiast uczniowie klas IV-VIII wieczór andrzejkowy spędzili świetnie się bawiąc przy rytmach ulubionych piosenek.
PROJEKT Z DORADZTWA ZAWODOWEGO
28 listopada 2024 r. uczniowie klas VII-VIII zaprezentowali projekty z doradztwa zawodowego. Uczniowie kl. VII w projekcie pt. Cały ja..., czyli co wiem o sobie samym (kompetencje, zdolności, zainteresowania) przedstawili szeroki wachlarz swoich umiejętności, a uczniowie kl. VIII w projekcie pt. Ja jako... czyli moje predyspozycje zawodowe przedstawili specyfikę wielu interesujących zawodów.
Wszyscy wykazali się dużym zaangażowaniem w przygotowanie swoich prezentacji. Życzymy pomyślności w spełnianiu swoich marzeń zawodowych oraz zapału do ustawicznego kształcenia swoich kompetencji.
AKCJA GŁOŚNEGO CZYTANIA KSIĄŻEK
W dniu 29 listopada 2024 r. w ramach comiesięcznych spotkań z ciekawymi ludźmi pani Iwona Siwowska pedagog szkolny pracujący w Publicznej Szkole Podstawowej im. Ojca Honoriusza Kowalczyka w Duczyminie wzięła udział w akcji głośnego czytania uczniom klas 0-III.
Działania biblioteka szkolna zrealizowała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025.
Szkolnym koordynatorem akcji jest p. Anna Pyszna.
ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS
4 grudnia 2024 roku naszą szkołę odwiedziła pani Marta Pęczkowska z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Przasnyszu. Celem zajęć było zwiększenie wiedzy uczniów a także zdobycie umiejętności dotyczących ryzykownych zachowań i świadomych decyzji. Pani Marta przybliżyła uczniom klasy VII i VIII zagadnienia związane z HIV i AIDS. W trakcie zajęć udostępnione były dla uczniów stoiska z broszurami i ulotkami edukacyjno- profilaktycznymi. Dodatkowym punktem była „anonimowa skrzynka” na pytania zadawane przez uczniów. Odpowiedzi na pytania będą zamieszczone na Facebooku PSSE Przasnysz.
Zajęcia odbyły się w ramach programu realizowanego przez PSSE w Przasnyszu związanego z obchodami Światowego Dnia Walki z AIDS i przeciwdziałaniu HIV.
Wcześniej, 3 i 4 grudnia szkolni opiekunowie PCK wspólnie z uczniami klas 7 i 8 przygotowali i przeprowadzili prezentację multimedialną dotyczącą HIV/ AIDS oraz wykonali gazetkę.
WYCIECZKA DO CHORZEL
5 grudnia uczniowie klas VI-VIII wybrali się na wycieczkę do Chorzel, gdzie odwiedzili Gabinet Stomatologiczny, Zakład Fryzjerski „Zuzia” oraz Bank Spółdzielczy w Przasnyszu Oddział Chorzele. Dzięki wyprawie poznali specyfikę pracy stomatologa, fryzjera oraz pracownika banku. Mieli możliwość poznania zasad funkcjonowania gabinetu stomatologicznego, zakładu fryzjerskiego oraz struktury organizacyjnej banku.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za niecodzienne lekcje doradztwa zawodowego.
Później uczniowie klas VII-VIII udali się na spektakl pt. „My, dzieci z dworca ZOO” zrealizowany w ramach projektu „Teatr z wizytą”, przedstawiony przez aktorów z Teatru Kamienica w Warszawie. Spektakl ten powstał w oparciu o reportaż Kaia Hermanna i Horsta Riecka o tym samym tytule. Sztuka przestawiała prawdziwą historię nastoletniej narkomanki, Christiane F.. Pokazała młodym widzom jak bardzo jesteśmy bezradni wobec uzależnienia. Dała uczniom też wiele do przemyślenia.
Organizatorem przedsięwzięcia był Urząd Miasta i Gminy Chorzele oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie.
Opiekunem uczniów była p. Agnieszka Rejs-Smolińska.
Mikołajki
Dnia grudnia 2024r naszą szkołę odwiedził Mikołaj, który wszystkich uczniów, nauczycieli , pracowników administracji i obsługi szkoły obdarował słodkim upominkiem. Prezenty ufundowała Rada Rodziców. Dziękujemy.
Gminne zawody w piłce halowej
7 grudnia 2024 r. na hali sportowej w Chorzelach odbyły się gminne zawody w piłce nożnej - halowej. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt oraz chłopców.
Dziewczęta zajęły III miejsce
Chłopcy zajęli IV miejsce
Gratulacje dla naszych uczniów! Opiekun p. Kamil Sędrowski
Skąd się biorą produkty ekologiczne?
9 grudnia 2024 r. nasze sześciolatki realizowały program Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej ,,Skąd się biorą produkty ekologiczne?". Celem programu było zwiększenie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego, oznaczeń produktów ekologicznych oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Szkolnym koordynatorem
była pani Teresa Niska.
Działania biblioteki szkolnej
Konkurs czytelniczy
W grudniu 2024r. biblioteka szkolna ogłosiła wyniki konkursu czytelniczego ze znajomości lektur przeprowadzonego w ramach projektu "Moja przygoda z lekturą szkolną". Konkurs przygotowany był dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej. Konkurs został zorganizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021/2025.
Zwycięzcami zostali:
kl. IV - Kacper Figurski
kl. V - Aleksandra Kłodowska
kl. VI - Maja Kwiatek
kl. VII - Aleksandra Asztemborska
kl. VIII - Oliwia Kucińska
Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Opiekun -pani Anna Bożena Pyszna
Światowy Dzień Książki
Dnia 10 grudnia 2024r. w ramach akcji Światowy Dzień Książki przez cały rok uczennice klasy VIII szkoły podstawowej głośno czytały książki przedszkolakom.
Działania biblioteka szkolna zrealizowała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025. Koordynator -pani Anna Bożena Pyszna.
Wycieczka do Szczytna
W dniu 12 grudnia 2024 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klasy III uczestniczyły w wycieczce do „Pracowni Elfów” w Szczytnie. W tym magicznym miejscu dzieci wzięły udział w warsztatach „Magiczna Choinka” dzięki którym wykonały wyjątkową, niepowtarzalną choinkę. Pomagały Elfom odnaleźć zaginiony magiczny pył, aby św. Mikołaj dotarł z prezentami na czas oraz z wielkim zaangażowaniem rozwiązywały wiele innych ciekawych zagadek.
Ponadto wszyscy uczestnicy wycieczki wybrali się do pobliskiego kina na niezapomniany seans filmowy.
To była wspaniała przedświąteczna przygoda. Organizator pani Iwona Siwowska.
Zapal Światło „Wolności
Dnia 13 grudnia 2024 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji Instytutu Pamięci Narodowej ,,Zapal Światło Wolności". Na lekcjach historii odbyły się pogadanki na temat wprowadzenia stanu wojennego oraz została wykonana gazetka. Akcja ma na celu upamiętnienie wszystkich tych, którzy stracili życie lub w inny sposób ucierpieli w wyniku wprowadzonego 13 grudnia 1981 roku stanu wojennego. Tego dnia o godzinie 19.30 zapalamy świece w oknie lub wirtualnie na stronie Instytutu Pamięci Narodowej. Opiekun -
pani Anna Bożena Pyszna
Wycieczka do Olsztyna
W dniu 11 grudnia uczniowie klas: IV, VI, VII i VIII wybrali się na wycieczkę do Olsztyna na seans filmowy pt. "Wicked". Ekranizacja była niezwykłą lekcją poruszającą wiele ważnych kwestii moralnych. Sam wyjazd był doskonałą formą integracji uczniów. Organizator – pani Agnieszka Rejs -Smolińska.
Słodkie pierniki
Piątek, 13 grudnia 2024r. okazał się miłym, pełnym uśmiechu i pracy dniem. Przedszkolaki – grupa cztero- i pięcio- latków wraz z rodzicami wykonali i ozdabiali pierniczki. Dzieci miały świetną zabawę, która ćwiczyła ich sprawność manualną i rozwijała kreatywność podczas zdobień. Rodzice natomiast oderwali się od codzienności i świetnie się integrowali. To był naprawdę wspaniale spędzony czas. Pomysłodawczyni i organizator -pani Iwona Siwowska.
Diecezjalny konkurs plastyczny
Konkurs diecezjalny: Kościoły, kapliczki, krzyże i figury- sakralne krajobrazy diecezji płockiej w roku jubileuszowym- etap szkolny. W kategorii klasy I-II: Natalia Rybacka (I miejsce), Natalia Sędrowska (II), Martyna Perdion (III);klasy III- IV: Marcel Rybacki(I miejsce), Maksymilian Makowski i Alicja Nasiadka (II miejsce) , Alicja Dąbrowska (III). W konkursie wzięły udział 23. prace. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Organizatorem etapu szkolnego był ks. Grzegorz Ostrowski, nagrody również ufundował ks. Proboszcz. Gratulujemy pięknych prac.
II Diecezjalny Konkurs - Szopka Bożonarodzeniowa
II Diecezjalny Konkurs - Szopka Bożonarodzeniowa. Wyniki etapy szkolno - parafialnego: 1. Natalia i Marcel Rybaccy (kl. I i III) (szopka bierze udział w 3 etapie: dekanalnym) 2. Anna i Jan Nachtygal (kl. VI i II) oraz 2. Kacper i Miłosz Figurach (kl. IV i II) 3. Oskar Antosiak (kl. 6); wyróżnienie Jakub, Alicja i Lena Dąbrowscy (kl. VI, IV i II), w konkursie wzięli ponadto udział: Martyna i Filip Perdion, Zuzanna i Jakub Łada, Miłosz Łoniewski, Bartłomiej Połomski. Gratulujemy pomysłowości i podziwiamy ogrom pracy całej rodziny. Nagrody zostaną wręczone 6 stycznia 2025 podczas świętowania Orszaku Trzech Króli. Organizator ks. Grzegorz Ostrowski.
Jasełka
17 grudnia 2024 r.w naszej szkole zapanował magiczny nastrój świąt Bożego Narodzenia. Przy dźwiękach kolęd, w blasku migających światełek i zapachu żywych choinek przeżywaliśmy moment narodzin Chrystusa, który przedstawili nam uczniowie klas I-III.
W przedstawieniu wzięli udział również uczniowie ze starszych klas: trzej królowie to uczniowie klasy VI, recytacja i śpiew uczennice z klas VII-VIII oraz śpiew uczeń klasy IV, gwiazdkę przy stajence trzymał uczeń klasy IV.
Całą uroczystość, która była wspaniałym przeżyciem, przygotowali: Ks. Grzegorz Ostrowski oraz pani Wiesława Anielak z pomocą pani Magdaleny Topham.
Radość tego dnia zechcieli z nami dzielić: p. Mateusz Piórkowski radny Rady Miejskiej w Chorzelach, p. Anna Chorążewicz pracownik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta i Gminy Chorzele, przedstawiciele Fundacji O.H. Kowalczyka z Mławy p. Jerzy Kącki i p. Krzysztof Jakubowski, Ks. Grzegorz Ostrowski proboszcz parafii pw. św. Jana Nepomucena w Duczyminie, Rada Rodziców: p. Bożena Łada, p. Agnieszka Mikołajska, p. Renata Asztemborska, byli pracownicy szkoły: p. Marianna Chmielińska, p. Irena Marcinkowska, p. Grażyna Jabłonowska, p. Danuta Lipowska, p. Marzanna Budkiewicz, p. Teresa Kobus, p. Anna Alina Siejka.
Na koniec uroczystości nastąpił moment dzielenia się opłatkiem, a z ust popłynęły życzenia.
Spotkania z ciekawymi ludźmi
Dnia 19 grudnia 2024r. w ramach comiesięcznych spotkań z ciekawymi ludźmi pani Magdalena Karwacka pracująca na świetlicy szkolnej w Publicznej Szkole Podstawowej im. Ojca Honoriusza Kowalczyka w Duczyminie głośno czytała książki uczniom klas 0-III.
Działania biblioteka szkolna zrealizowała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025.
Koordynatorem programu była p. Anna Bożena Pyszna
Konkurs plastyczny pt. ,,Jak Michał Elwiro Androlli!- ilustrujemy Pana Tadeusza Adama Mickiewicza”.
17 grudnia 2024 roku uczniowie naszej szkoły odebrali nagrody za zajęcie III miejsca w konkursie pt. ,,Jak Michał Elwiro Androlli!- ilustrujemy Pana Tadeusza Adama Mickiewicza”.
Organizatorem konkursu było Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Konkurs był objęty patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Mazowieckiego.
III miejsce i nagrodę pieniężną otrzymali uczniowie klasy VI: Jakub Dąbrowski i Oskar Antosiak.
Poza tym w konkursie wzięli udział: Wioleta Piórkowska i Wojciech Mikołajski z klasy VI ,Anna Nachtygal, Samuel Wieczorek z klasy VII, a także Iwona Gadomska, Oliwie Maria Kucińska i Alicja Łapińska z klasy VIII.
Uczciliśmy w ten sposób 190. rocznicę pierwszego wydania ,, Pana Tadeusza”.
Opiekunami uczniów były: p. Agnieszka Rejs- Smolińska i p. Elżbieta Lorenc
Konkurs: KARTKA ŚWIĄTECZNA Z MOTYWEM SKO
Na konkurs wpłynęło 50 przepięknych prac. Komisja miała bardzo trudne zadanie, dlatego przyznała kilka I,II i III miejsc. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. Nagrody zostały ufundowane przez Limes Bank Spółdzielczy w Chorzelach.
Kategoria: oddziały przedszkolne:
I miejsce:
Dawid Łączyński - 6-latki
Maja Pietrzak - 4-5-latki
II miejsce:
Maria Krawczyk - 6 latki
Oliwier Kaczmarek - 4-5 latki
Zuzanna Kawiecka - 6 latki
III miejsce:
Malwina Łoniewska - 6-latki
Alicja Karwacka - 6-latki
Maciej Piórkowski - 6-latki
Kategoria : klasy I-III:
I miejsce:
Zuzanna Łada - kl. III
Marcel Rybacki - kl. III
II miejsce:
Julia Kawiecka - kl. II
Alicja Nasiadka - kl. III
III miejsce:
Natalia Rybacka- kl. I
Miłosz Łoniewski - kl. II
Martyna Perdion - kl. II
Kategoria: klasy IV-VIII
I miejsce:
Oskar Antosiak - kl. VI
Alicja Łapińska - kl. VIII
II miejsce:
Wojciech Mikołajski - kl. VI
Anna Nachtygal - kl. VII
III miejsce:
Maja Kwiatek - kl. VI
Organizatorem konkursu była p. Beata Sałkowska- Olber
Gminny Konkurs na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy
Nasza szkoła zajęła II miejsce oraz wyróżnienie w Gminnym Konkursie na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy 2024, którego organizatorem był Ośrodek Upowszechniania Kultury
w Chorzelach. Stroiki zdobiły kościół w Chorzelach.
IV Orszak Trzech Króli ,,Kłaniajcie się Królowie”
6 stycznia 2025r. Mieszkańcy Duczymina i okolic zgromadzili się w parafii pw. św. Jana Nepomucena, by podążając za objawionym Chrystusem, dać świadectwo swojej wiary. Były korony, sztandary i Trzej Królowie.
Uroczystość Objawienia Pańskiego rozpoczęła się w południe, mszą świętą odprawioną w parafii pw. św. Jana Nepomucena w Duczyminie. Po Eucharystii, wierni przyodziani w orszakowe korony, przeszli w barwnym korowodzie, na którego czele szli królowie Kacper, Melchior i Baltazar. Dotarli do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ojca Honoriusza Kowalczyka, gdzie odbyły się tradycyjne Jasełka.
Organizatorem orszaku był ks. Grzegorz Ostrowski
Konkurs ,,Najpiękniejsza Choinka”
Filia Biblioteczna Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Duczyminie zorganizowała konkurs pt.,,Najpiękniejsza Choinka”.
Laureaci konkursu:
Grupa wiekowa I (grupa 4,5- latki, przedszkole)
I. Malwina Łoniewska
II. Dawid Łączyński
III. Gabriel Karwacki
Wyróżnienie: Filip Perdion
Grupa wiekowa II (klasy I-III Szkoły Podstawowej)
I. Alicja Borkowska
Natalia Rybacka
II. Amelia Kwiatek
III. Jan Nachtygal
Wyróżnienie: Marcel Burnos, Miłosz Łoniewski
Uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy.
Opiekunami uczniów byli: p. Iwona Siwowska, p. Marzena Jagaczewska, p. Elżbieta Lorenc.
Żywa lekcja historii
7 stycznia 2025r. Uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w rekonstrukcji historycznej pt. "Powstanie 44. Bitwa o Polskę", podczas której przedstawione zostały losy Polaków i naszej Ojczyzny od momentu wybuchu II wojny światowej do Powstania Warszawskiego w 1944r.
W czasie tej niecodziennej lekcji uczniowie mieli okazję zobaczyć prawdziwe elementy uzbrojenia z okresu wojny, a także wcielili się w role tych, którzy na polu bitwy ratowali życie rannym.
Występ Grupy Artystycznej "Rekonstruktor", pokazał, że historia może być żywa i zrozumiała dla młodszych pokoleń oraz inspirować do refleksji nad znaczeniem wolności i patriotyzmu.
Opiekunem przedsięwzięcia była p. Anna Bożena Pyszna
Konkurs plastyczny: ,,Mój niezapomniany bohater książkowy”
7 stycznia 2025r biblioteka szkolna ogłosiła wyniki konkursu plastycznego pt. "Mój niezapomniany bohater książkowy" dla uczniów oddziału przedszkolnego. Konkurs został zorganizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025.
I miejsce - Gabriel Karwacki, Dawid Łączyński
II miejsce - Lena Mikołajska, Alicja Karwacka
III miejsce - Maciej Piórkowski, Oliwier Kaczmarek.
Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
Organizatorem konkursu była p. Anna Bożena Pyszna
Etap rejonowy Konkursu Geograficznego
10 stycznia 2025 roku odbył się etap rejonowy Konkursu Geograficznego Mazowieckiego Kuratora Oświaty w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Ciechanowie. Z naszej szkoły troje uczniów z klasy VIII wzięło udział w konkursie: Igor Bogdański, Oliwia Kucińska, Alicja Łapińska. Czekamy na wyniki.
Opiekunem uczniów była p. Teresa Niska
Spotkanie z pracownikiem banku na temat:,, Moje dochody, wydatki i oszczędności”
16 stycznia 2025r.odbyło się w naszej szkole spotkanie z panią Agnieszką Dziwurą - pracownikiem Limes Banku Spółdzielczego w Chorzelach o tematyce ,, Moje dochody, wydatki, oszczędności" . W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas IV,VII i VIII. Poza zagadnieniami zawartymi w tematyce spotkania uczniowie mieli możliwość sprawdzenia prawdziwość banknotów. Pani Agnieszka udzieliła nam wskazówek na co zwracać uwagę, aby nie paść ofiarą oszustwa. To była bardzo pouczająca lekcja, za którą dziękujemy.
Organizatorem spotkania była p. Beata Sałkowska-Olber
Gminne zawody w Piłce Nożnej Halowej
15 stycznia 2025r. na hali sportowej w Chorzelach odbyły się gminne zawody w piłce nożnej halowej klas IV-VI.
W zawodach brały udział dwie drużyny z naszej szkoły: drużyna dziewcząt i drużyna chłopców.
Jesteśmy dumni z naszych dziewczyn, ponieważ zajęły I MIEJSCE zyskując miano MISTRZYŃ i tym samym awans do powiatu.
Chłopcy również dzielnie walczyli o finał w rzutach karnych, ale niestety walkę przegrali i stanęli na podium, zajmując III miejsce w naszej gminie.
Brawo dla naszych uczniów!!
Skład drużyny dziewcząt: Ewa Lipowska (kl. VI), Lena Lipowska(kl. VI), Maja Kwiatek(kl. VI), Lena Marchewka (kl. IV), Alicja Dąbrowska (kl. IV), Natalia Sylwestrzak(kl. IV), Milena Domżalska (kl. IV).
Skład drużyny chłopców: Wojciech Mikołajki (kl.VI), Oskar Antosiak (kl.VI), Kacper Rybacki (kl. VI), Bartosz Połomski (kl.VI), Szymon Urban (kl. IV), Igor Grabowski (kl. IV).
Opiekun p. Kamil Sędrowski.
Dzień Babci i Dziadka
"Kochane babcie i kochani dziadkowie z okazji dzisiejszego święta życzymy wam zdrowia i szczęścia"
To właśnie dzisiaj, 22 stycznia 2025r., w naszej szkole obchodziliśmy ten wspaniały dzień, Dzień Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały się najlepiej jak potrafiły. Wyrecytowały piękne wiersze, zaśpiewały radosne piosenki i jeszcze do tego zatańczyli Trzeba przyznać, że naprawdę pracowali intensywnie i z ogromnym zaangażowaniem.
Opiekunowie: p. Marzena Jagaczewska, p. Wiesława Anielak, p. Elżbieta Lorenc.
Gminne zawody w Tenisa Stołowego Drużynowego
23 stycznia 2025r. odbyły się zawody w Tenisa Stołowego Drużynowego w Zarębach. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klas V-VI oraz dziewczęta i chłopcy z klas VII-VIII.
Wszyscy walczyli dzielnie i ostatecznie zdobyliśmy:
IV miejsce - dziewczęta
V miejsce - chłopcy kl. V-VI
VI miejsce - chłopcy kl. VII-VIII.
Opiekun p. Kamil Sędrowski.
Wycieczka do Chorzel
30 stycznia uczniowie kl. IV, VI, VII i VIII wraz z opiekunami udali się do Chorzel na film pt. "Kleks i wynalazek Filipa Golarza". Wyjazd odbył się w ramach akcji "Żyj filmowo, płać bezgotówkowo".
Opiekunowie: p. Agnieszka Rejs-Smolińska, p. Beata Sałkowska-Olber, p. Anna Pyszna.
Spotkanie z policjantem
Bezpieczeństwo to podstawa!!
W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi, 30 stycznia uczniów wszystkich klas odwiedzi Pan dzielnicowy, Jakub Klimczak. Przybliżył dzieciom tematykę bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowy oraz jak zadbać o nasze bezpieczeństwo spędzając ferie na podwórku, czy też na leśnych górkach z sankami. Co prawda pogoda nie wskazuje na to, że będziemy w ferie jeździć na sankach czy rzucać się śnieżkami, ale i tak mamy zamiar świetnie się bawić i cieszyć wolnym czasem.
CHOINKA SZKOLNA
31 stycznia bawiliśmy się na szkolnej choince. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na św. Mikołaja, który jak zawsze przybył z workiem prezentów. Wszystkie dzieci otrzymały paczki, a najmłodsze śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Po wizycie Mikołaja zabawa rozpoczęła się na dobre. W blasku choinki i kolorowych świateł nogi same rwały się do tańca. Wspólnie z rodzicami i nauczycielami przy znanych przebojach granych przez zespół Everest kręciliśmy kółka i wężyki po całej sali. To był wspaniały wieczór.
Ferie w naszej szkole
W dniach 03.02.-07.02.2025r. w naszej szkole odbyły się zajęcia pod hasłem "Mądre, zdrowe i bezpieczne ferie zimowe 2025". Brało w nich udział 30 uczestników. ferie zostały sfinansowane przez Urząd Miasta i Gminy w Chorzelach. Zajęcia miały na celu wskazanie na szkodliwość używek oraz ukazywanie zagrożeń, jakie niosą za sobą uzależnienia. Pierwszego dnia odwiedzili nas ratownicy medyczni, którzy pokazali dzieciom jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej, a także jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. W czasie ferii odbył się również pierwszy etap konkursu gier planszowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Chorzele. W środę uczestnicy wraz z Panią z MGBP filia w Duczyminie wykonali walentynkowe zakładki do książek. Każdego dnia przygotowywali wspólnie zdrowy i pyszny posiłek, co również było dużą atrakcją. Ferie to czas, który spędziły bezpiecznie, aktywnie i pożytecznie.
Opiekunowie: p. Magdalena Karwacka i p. Kamil Sędrowski.
Wycieczka do Ciechanowa
W czasie ferii zimowych, 12.02.2025 uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Ciechanowa. Pierwszym punktem wyjazdu był Park Nauki Torus, w którym odbyły się warsztaty edukacyjne pt. "W mroźnej krainie". Później uczniowie mogli samodzielnie eksperymentować na stanowiskach interaktywnych. Kolejnym punktem wycieczki był Zamek Książąt Mazowieckich, gdzie uczniowie, przemierzając poszczególne komnaty, poznali historię budowli oraz obejrzeli znajdujące się ekspozycje. Wyjazd został zorganizowany przez Chorzelską Fundację na Rzecz Dzieci i Młodzieży Iskierka.
Opiekunowie: p. Magdalena Karwacka i p. Sandra Orzoł.
Walentynki
19 lutego 2025r. w naszej szkole odbyły się Walentynki. RSU wraz z opiekunami przygotowali dla wszystkich słodką niespodziankę w postaci serduszkowego lizaka oraz wręczyli czerwone serduszka. Była również poczta Walentynowa, która przyniosła uczniom wiele radości oraz ciepłych i miłych słów.
Gminne zawody w Piłkę Koszykową
20 lutego 2025 roku odbyły się w Chorzelach zawody w Piłkę Koszykową na etapie gminnym dla klas VII-VIII. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta oraz chłopcy.
Po wszystkich rozegranych meczach ostatecznie dziewczęta zajęły IV miejsce, natomiast chłopcy V miejsce. Tym razem nie udało się stanąć na podium, ale nie poddajemy się.
Opiekun p. Kamil Sędrowski.
KONKURS CZYTELNICZY ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY ZACZAROWANA ZAGRODA
21 lutego 2025r. biblioteka szkolna (p. Anna Pyszna) wraz z wychowawcą oddziału II (p. Teresa Niska) zorganizowała konkurs czytelniczy ze znajomości lektury Zaczarowana zagroda A. Cz. Centkiewiczów. Konkurs został zorganizowany dla uczniów oddziału II szkoły podstawowej.
Uczniowie zajęli następujące miejsca:
I miejsce - Miłosz Figurski
II miejsce - Jan Nachtygal
III miejsce - Martyna Perdion.
Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
TYDZIEŃ PROFILAKTYKI INTERNET PRZYJEMNY I BEZPIECZNY
W ramach Tygodnia Profilaktyki Internet przyjemny i bezpieczny, który trwał w naszej szkole w dniach 24-28 lutego 2025r., we wszystkich oddziałach odbyły się pogadanki na zajęciach z wychowawcami. Ponadto o bezpieczeństwie w sieci mówiono też na zajęciach z informatyki. Uczniowie, odpowiednio do wieku, wykonali prace plastyczne, wykreślanki oraz quizy dotyczące prawidłowego zachowania w sieci, a następnie podejmowali dyskusje na temat hejtu i jego konsekwencji. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że bardzo ważna jest ochrony własnego wizerunku w sieci oraz dbałość o swoje dane osobowe.
Odbyło się również spotkanie z policjantami, w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu, na którym uczniowie zostali bardziej uświadomieni o skutkach i konsekwencjach nieprawidłowego zachowania się w sieci.
26 lutego 2025r. uczniowie oddziału VIII wzięli udział w lekcji online pt. Mądre inwestowanie, przeprowadzonej przez Warszawski Instytut Bankowości w ramach projektu BAKCYL. Celem projektu edukacyjnego Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL jest podnoszenie poziomu wiedzy z zakresu ekonomii, cyberbezpieczeństwa oraz inspirowanie świadomych działań i budowanie właściwych postaw w zakresie przedsiębiorczości. Projekt jest częścią jednego z największych programów poza formalnej edukacji finansowej w Europie – Bankowcy dla Edukacji.
Wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani w działania podjęte na terenie szkoły. To były ważne i bardzo potrzebne lekcje oraz spotkania, które zorganizowały: p. A. Drubkowska, p. W. Anielak, p. I. Siwowska, p. A. Pyszna, p. M. Topham, p. B. Sałkowska-Olber.
MOBILNE PLANETARIUM
25 lutego 2025r. w naszej szkole gościliśmy mobilne planetarium, w którym były wyświetlane filmy w najnowszej technologii 360º, dzięki czemu nasi uczniowie odbyli niezwykłą podróż po wspaniałych miejscach w kosmosie.
W specjalnym namiocie w kształcie kopuły, która stanowiła namiastkę kosmosu, odbył się seans pt. Sekret – poznaj planety, w czasie którego uczniowie bliżej poznali planety Układu Słonecznego, ich nazwy, kolejność oraz charakterystykę.
Planetarium wzbudziło wiele pozytywnych emocji wśród wszystkich uczniów.
MISTRZOSTWA POWIATU W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT KLAS IV-VI
25 lutego 2025r. uczennice klas: IV i VI reprezentowały naszą szkołą podczas finału Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej. W zawodach brało udział 7 drużyn.
Dziewczęta zajęły VII miejsce. Mimo to jesteśmy bardzo dumni z naszych uczennic, gdyż większość naszego składu to dziewczęta z oddziału IV, które rywalizowały ze starszymi koleżankami.
Skład drużyny: Ewa Lipowska, kl. VI, Lena Lipowska, kl. VI, Maja Kwiatek, kl. VI, Lena Marchewka, kl. IV, Alicja Dąbrowska, kl. IV, Milena Domżalska, kl. IV, Natalia Sylwestrzak, kl. IV.
Opiekunem uczennic był p. Kamil Sędrowski.
KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
26 lutego 2025r. uczennice oddziału VIII Oliwia Kucińska i Alicja Łapińska wzięły udział w Konkursie Języka Angielskiego zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Przasnyszu.
Opiekunem uczennic była p. Nataliya Lokhvytska.
KONKURS BIBLIJNY DLA UCZNIÓW KLAS V-VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ – ETAP DEKANALNY
27 lutego 2025r. w Grudusku odbył się konkurs biblijny dla uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej na etapie dekanalnym. Tematem konkursu był Ewangelista Marek i Jego Ewangelia.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice oddziału VIII: Oliwia Kucińska i Alicja Łapińska. Oliwia Kucińska zakwalifikowała się do finału diecezjalnego. Gratulujemy!!!
Opiekunem uczennic był ks. Grzegorz Ostrowski.
EUROPEJSKI QUIZ FINANSOWY
28 lutego 2025r. w naszej szkole gościliśmy Panią Aleksandrę Wiśnicką - Prezes Limes Banku Spółdzielczego w Chorzelach, która osobiście nagrodziła uczennice oddziału VIII: Alicję Łapińską i Oliwię Kucińską za udział w Europejskim Quizie Finansowym na etapie wojewódzkim, gdzie zdobyły 100%.
EQF to projekt edukacyjny, który został zainicjowany przez Europejską Federację Bankową w 2017 r. i odbywa się co roku równolegle w kilkudziesięciu krajach Europy. Organizatorem Konkursu w Polsce jest Warszawski Instytut Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich.
Z ogromną dumą i satysfakcją GRATULUJEMY reprezentantkom naszej szkoły.
Opiekunem uczennic była p. Beata Sałkowska-Olber - koordynator Szkolnej Kasy Oszczędności w Duczyminie.
KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS 0-IV: KOŚCIOŁY, KAPLICZKI, KRZYŻE I FIGURY – SAKRALNE KRAJOBRAZY DIECEZJI PŁOCKIEJ W ROKU JUBILEUSZOWYM
Uczennica oddziału I Natalia Rybacka została laureatką, zdobywając wyróżnienie, w konkursie plastycznym dla klas 0-IV: Kościoły, kapliczki, krzyże i figury – sakralne krajobrazy diecezji płockiej w roku jubileuszowym zorganizowanym przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Płockiej.
Opiekunem uczennicy był ks. Grzegorz Ostrowski.
INDYWIDUALNY TENIS STOŁOWY - MISTRZOSTWA O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY CHORZELE
01 marca 2025r. na hali sportowej w Chorzelach odbyły się zawody miłośników tenisa stołowego - Mistrzostwa o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Chorzele klas III-VIII.
Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów: Szymon Urban, kl. IV, Lena Lipowska, kl. VI, Ewa Lipowska, kl. VI, Maja Kwiatek, kl. VI, Kacper Rybacki, kl. VI, Marek Urban, kl. VIII, Patryk Racławski, kl. VIII, Dawid Nidzgorski, kl. VIII, Szymon Sokołowski, kl. VIII, Michał Woźniak, kl. VII.
Opiekunem uczniów był p. Kamil Sędrowski.
NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI "ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH"
Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" - polskie święto państwowe obchodzone 1 marca poświęcone upamiętnieniu żołnierzy, którzy stawiali opór systemowi komunistycznemu.
Z tej okazji na szkolnym korytarzu w dniu 03 marca 2025r. została przygotowana wystawa przez: p. N. Lokhvytską, p. B. Drubkowską.
WYCIECZKA DO CIECHANOWA I OPINOGÓRY
6 marca 2025 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczennice klasy I z okazji Dnia Kobiet pojechały na wycieczkę do Ciechanowa i Opinogóry.
Rozpoczęli od sali zabaw w Ciechanowie, na której dzieci mogły korzystać z licznych atrakcji, takich jak zjeżdżalnie, basen z kulkami, tory przeszkód i wiele innych. Było mnóstwo śmiechu i radości. Dzieci miały możliwość rozwijania swojej sprawności fizycznej i koordynacji ruchowej, a także wzmacniania więzi z kolegami i koleżankami. Następnie pojechali do Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Dzieci wzięły udział w warsztatach muzealnych: ,,W co się bawić… Zabawy i zabawki Zygmunta Krasińskiego" podczas, których wykonały wspaniałe prace plastyczne. Ponadto miały okazję zwiedzić muzeum, a tym samym dowiedzieć się wielu ciekawostek o Zygmuncie Krasińskim i jego rodzinie.
Opiekunkami były: p. Iwona Siwowska, p. Marzena Jagaczewska i p. Marta Kwiatkowska.
WARSZTATY Z PSYCHOTERAPEUTĄ
6 marca 2025r. odbyły w nasze szkole w warsztaty dla uczniów klas IV-VIII z psychoterapeutą p. Anetą Pazyrą na temat "Jestem swoim najlepszym przyjacielem".
Uczniowie na warsztatach pracowali w zespołach, starając się zrozumieć jak bardzo poczucie własnej wartości wpływa na nasze codzienne życie, kształtuje naszą relację z samym sobą oraz innymi. Wiara w siebie i to jak siebie traktujemy - to czynniki, które sumiennie budowane od dziecka, kształtują odpornego przyszłego dorosłego.
To były bardzo interesujące i pouczające warsztaty, które pozwoliły uczniom zrozumieć samych siebie i zostać swoimi najlepszymi przyjaciółmi.
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
,,MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM
W dniu 07.03.2025r odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę na etapie gminnym reprezentowały uczennice, które zajęły trzy pierwsze miejsca:
Oliwia Maria Kucińska kl.VIII - miejsce I
Aleksandra Asztemborska kl.VII- miejsce II
Anna Nachtygal kl.VII - miejsce III
Uczennice zakwalifikowały się do etapu powiatowego.
Gratulujemy i życzymy powodzenia !
Opiekunem uczennic była p. Anna Drubkowska.
DZIEŃ KOBIET
W dniach poprzedzających dzień 8 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy składali wszystkim paniom i dziewczynkom najserdeczniejsze życzenia oraz obdarowali je kwiatami i upominkami, a w klasach czekały na wszystkich poczęstunki.
OGÓLNOPOLSKI KONKURS GEOGRAFICZNY GEO-PLANETA
W marcu następujący uczniowie klas: VII i VIII zostali wyróżnieni w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym Geo-Planeta:
Patrycja Stryjewska- kl. VII
Oliwia Kucińska- kl. VIII
Alicja Łapińska -kl. VIII
Igor Bogdański- kl. VIII
Opiekunem uczniów jest p. Teresa Niska.
REALIZACJA PROJEKTU EDUKACYJNEGO "WSPARCIE EDUKACJI MATEMATYCZNEJ Z UŻYCIEM NARZĘDZIA AI ZESZYT.ONLINE"
W marcu 2025r. rozpoczęliśmy realizację innowacyjnego projektu edukacyjnego "Wsparcie edukacji matematycznej z użyciem narzędzia AI zeszyt.online". Projekt skierowany jest do uczniów klas IV i polega na wykorzystaniu narzędzia AI zeszyt.online do podniesienia skuteczności nauczania matematyki w szkołach podstawowych. Celem podejmowanych działań jest to, aby wyrównywać szanse dzieci i młodzieży w rozumieniu matematyki jak najbardziej interesującą i efektywną. Projekt AI zeszyt.online uwzględnia zarówno uczniów, którzy potrzebują nadrobić zaległości jak i uczniów utalentowanych matematycznie, zainteresowanych poszerzeniem swoich umiejętności.
Wniosek do projektu został złożony przez Urząd Miasta i Gminy Chorzele do Ministerstwa Edukacji Narodowej i jest realizowany we współpracy z Wydziałem Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.
Szkolnym koordynatorem projektu jest p. Beata Sałkowska-Olber.
"ŻYJ ZDROWO Z ZSP W CHORZELACH"
W dniu 13.03.2025 roku w Zespole Szkół Powiatowych w Chorzelach odbyło się wyjątkowe wydarzenie promujące sport i zdrowy styl życia pod hasłem "Żyj zdrowo z ZSP w Chorzelach". W rywalizacji wzięły udział drużyny z różnych szkół podstawowych w powiecie, które zmierzyły się w konkurencjach sportowych.
Podczas wydarzenia uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach:
- sztafecie 5x100m,
- wyścigu rzędów,
- rzutach osobistych do kosza,
- strzałach do bramki z 20m,
- przeciąganiu liny,
- rzucie do celu,
- zawodach "Kółko i krzyżyk",
- beep teście.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VIII: Oliwia Maria Kucińska, Alicja Łapińska, Marek Urban, Dawid Nidzgorski, Patryk Racławski.
Opiekunem uczniów był p. Kamil Sędrowski.
MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY CHORZELE
W PIŁCE KOSZYKOWEJ 3X3
W dniu 18.03.2025r. odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Chorzele w piłce koszykowej 3x3.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w kategorii klas V-VI oraz VII-VIII, chłopcy i dziewczęta.
Dziewczęta w obu kategoriach wiekowych zajęły IV miejsce. Chłopcy w grupie starszej zajęli również IV miejsce, a chłopcy w grupie młodszej V miejsce .
Opiekunem uczniów był p. Kamil Sędrowski.
XLVI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM – ETAP GMINNY
W dniu 19 marca 2025 r. w Szkole Podstawowej w Krukowie odbył się XLVI Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych – etap gminny. Celem turnieju było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej przepisów ruchu drogowego i zasad poruszania się po drogach, umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz propagowanie roweru jako bezpiecznego środka komunikacji.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie :
Aleksandra Asztemborska, kl.VII
Patryk Racławski, kl.VIII
Marek Dominik Urban, kl.VIII
Podczas turnieju rozgrywane były następujące konkurencje:
1.Test z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz test skrzyżowań.
2.Jazda rowerem po torze przeszkód – konkurencja polegała na bezbłędnym pokonaniu rowerowego toru przeszkód.
3. Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.Nasi uczniowie zdobyli IV miejsce.
Opiekunem uczniów była p. Anna Drubkowska.
20 MARCA DZIEŃ EKOLOGII- EKOCZYNNYCH
20 marca 2025r. nastąpiło podsumowanie dotychczasowych działań Programu Grantowego EkoCzynni organizowanego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, na które przybył pan Michał Wiśnicki- zastępca burmistrza Miasta i Gminy Chorzele. Pani dyrektor Izabela Strzelecka powitała wszystkich zebranych i zaprosiła do oglądania i wysłuchania ważnych kwestii związanych z Dniem Ekologii, działań z tym związanych. Na samym początku uczniowie kl. VII przypomnieli wszystkie zadania, które przeprowadzili do dnia dzisiejszego.
Odbyło się szkolenie rodziców na temat korzyści wynikających z prawidłowej segregacji oraz jakie konsekwencje niesie za sobą jej brak.
Została przeprowadzona edukacja przez uczniów dla uczniów – siódmoklasiści przeprowadzili szkolenia dla młodszych kolegów i koleżanek z klas I–VI, VIII oraz przedszkolaków. EkoCzynni przygotowali prezentacje multimedialne oraz praktyczne warsztaty.
EkoCzynni systematycznie i na bieżąco informowali społeczność szkolną oraz rodziców i społeczność lokalną o wynikach swojej pracy na Facebooku szkoły oraz informacje są umieszczone na gazetce w szkole.
Następnie każda klasa przedstawiła swoje zadanie:
Jako pierwsza wystąpiła klasa VIII. Uczniowie samodzielnie wykonali plakaty, które mają uświadomić odbiorców, iż las to miejsce dla drzew, zwierząt a nie dla śmieci. Tablice informacyjne z plakatami zostaną umieszczone w miejscach, w których zlikwidujemy dzikie wysypiska śmieci znajdujące się w lasach.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały kartony w odpowiednich kolorach, które były pomocne do nauki segregacji śmieci w salach przedszkolnych. Dzieci utrwaliły oznakowania na pojemnikach, kolory pojemników.
Nasze świetliczaki również włączyły się w działania EkoCzynnych: wykonały EkoRamkę oraz gazetki na dzisiejszą uroczystość. Wszystko wykonane z materiałów z recyklingu: litery z okładek po blokach, szare papiery po zużytych paczkach.
EkoDoniczki zostały przygotowane przez uczniów klasy I. Uczniowie wykonali doniczki ze starych, zużytych butelek, pojemników, sznurków itp. w których posadzili roślinki, zioła. EkoDoniczki zostały wykonane wyłącznie z materiałów z recyklingu. EkoDoniczki są ozdobą klasy, korytarza a przede wszystkim otrzymały ,,drugie życie” i są inspiracją dla innych.
EkoWarcaby wykonali uczniowie klasy II. Uczniowie wykonali warcaby ze starych kartonów, pudełek, opakowań, zaś pionki z zużytych korków, nakrętek. Materiały wyłącznie z recyklingu! EkoWarcaby zostaną przekazane do świetlicy szkolnej, gdzie posłużą do rozgrywek dla wszystkich uczniów.
EkoTorby zaprezentowali uczniowie kl. III . Uczniowie uszyli torby wyłącznie z materiałów z recyklingu. Nie użyli nowych materiałów! Torby posłużą do pakowania pomocy, przyborów szkolnych, kanapek, sprzętu sportowego podczas wyjść, wyjazdów szkolnych, pikników a nawet na zakupy.
EkoWorki na kapcie przygotowali uczniowie kl.IV. Uczniowie uszyli worki na kapcie wyłącznie z materiałów z recyklingu. EkoWorki posłużą uczniom do pakowania w nie kapci oraz butów.
EkoOrganizer wykonany przez uczniów kl. V. EkoOrganizer posłuży do segregowania przyborów szkolnych, na biurku będzie ład i porządek. Wszystko zostało wykonane z materiałów z recyklingu.
EkoWiersz pt. ,,Z segregacją za pan brat” przygotował każdy uczeń kl.VI. Celem konkursu było przedstawienie w formie wiersza / rymowanki zalet właściwego segregowania śmieci. Uczniowie wzbogacili swój warsztat nowymi wyzwaniami- pisanie wierszy/ rymowanek a jednocześnie utrwalili nawyk mądrego i rozsądnego kupowania, segregowania śmieci. EkoWiersz został napisany ręcznie na kartce pochodzącej z recyklingu oraz ozdobiony zgodnie z tematem.
Pani dyrektor wręczyła butelki wykonane z materiałów z recyklingu wszystkim uczestnikom Programu. Pani dyrektor podkreśliła, że te butelki wielokrotnego użytku przyczynią się do zmniejszenia kupowania i wyrzucania jednorazowych butelek.
EkoCzynni poprosili panią dyrektor Izabelę Strzelecką i pana zastępcę burmistrza Michała Wiśnickiego o przekazanie koszy do segregacji dla każdej klasy, świetlicy oraz na korytarze szkolne.
To nie koniec działań EkoCzynnych!!!
W kwietniu EkoCzynni wyruszą w teren, żeby zlikwidować dzikie wysypiska śmieci, oznakować miejsca, żeby już nikt nie wyrzucał tam śmieci.
EkoCzynni podsumowali, że każde dziecko, uczeń, nauczyciel, pracownik szkoły sumiennie wykonał swoje zadanie. Jednogłośnie stwierdzili, że otrzymali miano EkoCzynnych uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ojca Honoriusza Kowalczyka w Duczyminie.
Opiekunką i koordynatorką programu jest p. Teresa Niska.
PROJEKTY EDUKACYJNE Z DORADZTWA ZAWODOWEGO
20 marca 2025r. w naszej szkole odbyła się prezentacja projektów edukacyjnych z doradztwa zawodowego na temat:
- Praca zawodowa moich najbliższych dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III, w którym uczniowie odgrywając różne role zawodowe w zabawie, podawali nazwy zawodów wykonywanych przez osoby w ich najbliższym otoczeniu oraz identyfikowali i opisywali czynności zawodowe wykonywane przez ich bliskich;
- Zawody przyszłości dla uczniów klas IV-VI, w czasie którego uczniowie wymieniali różne grupy zawodów, które ich zdaniem pojawią się w niedalekiej przyszłości. Opisywali ścieżki ich uzyskiwania oraz podstawową specyfikę pracy w tych zawodach, które kto wie może za kilka lat staną się faktem?
Uczniowie przygotowali projekty pod okiem swoich wychowawców, p. A. Rejs-Smolińskiej oraz rodziców, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i ogromny wkład pracy przy realizacji tego wydarzenia.