• Współpraca z Fundacją im. Ojca Honoriusza Kowalczyka

•    Zespół Szkół w Duczyminie współpracuje z Fundacją Ojca Honoriusza Kowalczyka od 2006 roku. Nadrzędnym celem Fundacji jest wspieranie misji Zakonu Dominikanów, prowadzenie działalności charytatywnej, wychowawczej i edukacyjnej, a także wspomaganie różnych inicjatyw społecznych.

Fundacja regularnie przyznaje stypendia edukacyjne dla najlepszych uczniów w szkole, co jest również doskonałą okazją do przybliżenia osoby Ojca Honoriusza Kowalczyka, jego pracy oraz wartości, którymi kierował się w życiu. Ponadto uczniowie wraz z nauczycielami wyjeżdżają na różne wycieczki, wystawy, spotkania związane z postacią Ojca Honoriusza. Organizowane są również konkursy wiedzy o życiu i nauczaniu Ojca Honoriusza.

Bardzo ważnym wydarzeniem w życiu naszej szkoły było nadanie szkole imienia i sztandaru Ojca Honoriusza Kowalczyka.

Współpraca z Fundacją im. Ojca Honoriusza Kowalczyka:

1 wrzesień 2006r. przyznanie stypednium edukacyjnego Fundacji im. Ojca Honoriusza Kowalczyka uczennicy Monice Mrozińskiej; wręczenie stypendium w obecności władz Miasta i Gminy Chorzele odbyło się 9 października 2006r.
          13 - 14 wrzesień 2006r. wyjazd uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej i I-III Gimnazjum do Muzeum Historycznego w Przasnyszu na wystawę poświęconą Ojcu Honoriuszowi Kowalczykowi
          30 listopad 2007r. wręczenie stypendium edukacyjnego Fundacji im. Ojca Honoriusza Kowalczyka uczennicy Kamili Wójcik; prezentacja multimedialna o życiu Ojca Honoriusza pt. "Tym, co służą Ojczyźnie"
          26 kwiecień 2008r. wyjazd uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Duczyminie do Muzeum Ziemi Zawkrzańskiej w Mławie na spotkanie poświęcone Ojcu Honoriuszowi w ramach VIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej
          24 wrzesień 2008r. Msza Święta w 25. rocznicę śmierci Ojca Honoriusza Kowalczyka; wręczenie stypendium edukacyjnego Joannie Piórkowskiej oraz Pawłowi Leśnikowskiemu